Oferujemy najnowszą generację soczewek okularowych NIKON
oraz soczewki innych czołowych firm światowych i krajowych.Soczewki okularowe

Soczewki  dostepne są w kilku konstrukcjach, z których każda zapewnia właściwą korekcję wzroku. Istnieje również wiele materiałów, z których soczewki mogą być wykonane. Właściwy dobór konstrukcji oraz materiału sprawia, że soczewki mogą być jeszcze cieńsze i lżejsze, co wpływa na estetykę okularów. 

Soczewki progresywne

- widzenie na wszystkie odległości(daleko, pośrednio, blisko);

- wyglądają jak soczewki do czytania lub chodzenia;

- dostępne są w kilku konstrukcjach i wielu odmianach materiałowych;

- najwygodniejsza metoda, by widzieć na wszystkie odległości korzystając z jednej pary okularów.

Szczególnie polecane:

- dla tych, którym zależy na bardzo szerokim polu widzenia do bliży (czytanie) i do dali (chodzenie)

- gdy szukamy soczewek umożliwiających dynamiczne spoglądanie na boki

- do wykonywania czynności, podczas których wymagane jest panoramiczne widzenie (kierowanie autem, sport)

- dla osób, które wcześniej korzystały z soczewek dwuogniskowych (bifokalnych)

Soczewki dwuogniskowe

- widzenie do dali i do bliży;

- widoczne pole do czytania;

- pole do czytania dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach;

- dostępne są w wielu odmianach materiałowych

Soczewki dwuogniskowe umożliwiają patrzenie do dali i do bliży przy użyciu jednej pary okularów. Patrząc przez środek soczewki widzimy przedmioty znajdujące się daleko, natomiast koncentrując wzrok w dolnej części szkła,skupiamy się na obiektach położonych blisko.

Im większe pole do bliży, tym bardziej komfortowe użytkowanie okularów. Właściwie dobrany rozmiar zapewni Tobie swobodne i precyzyjne widzenie nawet najmniejszych elementów otoczenia.

Właściwie dobrany rozmiar pola do bliży zapewni komfortowe, a co najważniejsze precyzyjne widzenie nawet najmniejszych detali otoczenia

soczewki ze średnim i dużym polem do bliży powinny w szczególności wybierać osoby wykonujące prace precyzyjne.

Soczewki biurowe

To soczewki na odległości pośrednie i bliskie kierowane do wszystkich, którzy używając okularów do czytania oraz do dali posiadają dyskomfort właściwego widzenia przedmiotów oddalonych o około 50-80cm.

Są  to soczewki zmiennoogniskowe. Dzięki nim w precyzyjny sposób można dostrzec przedmioty położone daleko (do 4m), w odległościach pośrednich (50-80cm) oraz blisko (20-40cm). Ich konstrukcja charakteryzuje się spadkiem mocy soczewki, biegnącym od punktu widzenia do bliży w kierunku góry soczewki.

Ze względu na to, że gwarantują one bardzo komfortowe widzenie w obrębie pomieszczeń są szczególnie doceniane przez osoby wykonujące prace biurowe oraz  zawód lekarza, księgowego, nauczyciela, muzyka czy też mechanika samochodowego.

Soczewka biurowa Soczewka progresywna

Soczewki do pracy przy monitorach ekranowych

Nowoczesne urządzenia elektroniczne oraz niektóre rodzaje oświetlenia emitują światło niebieskie, które ma negatywne skutki dla naszego wzroku.

Szkła okularowe LED Control neutralizują światło niebieskie oraz blokują promieniowanie UV chroniąc oczy i zapewniając zrelaksowane widzenie.

Szkła okularowe LED Control mają na celu zmniejszenie intensywności z jaką światło niebieskie oraz promieniowanie ultrafioletowe dociera do naszych oczu. Nadają się więc do codziennego stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, tak jak zwykłe szkła.

Soczewki do jazdy samochodem

DriveWear to pierwsze na świecie soczewki polaryzacyjno-fotochromowe, które zostały stworzone z myślą o kierowcach. 

Połączenie dwóch technologii ochrony wzroku przed promieniowaniem słonecznym oraz ultrafioletowym zapewnia komfort prowadzenia pojazdów w każdych warunkach.

W pochmurne dni zaciemnienie soczewek nie przekracza 30%, a żółto-zielony kolor wzmacnia kontrast widzenia. Wraz ze wzrostem nasłonecznienia soczewki zaciemniają się dając komfort wysokiej klasy okularów przeciwsłonecznych.

Swoją wyjątkowość soczewki DriveWear zawdzięczają połączeniu technologii: fotochromowej Transitions Optical oraz polaryzacyjnej Younger Optics. Dzięki temu idealnie sprawdzają się nie tylko w warunkach oddziaływania promieniowania UV, lecz również światła widzialnego wpadającego przez szyby pojazdów. 

Transitions XTRActive

Transitions XTRActive soczewki fotohromowe, które działają przez szyby pojazdów.

Opracowane specjalnie tak, by stawały się wyjątkowo ciemne, soczewki te są znakomitym wyborem, jeżeli spędzasz sporo czasu w jasnym świetle słonecznym. Soczewki Transitions XTRActive zachowują delikatne, wygodne w użytkowaniu zabarwienie w pomieszczeniach i aktywują się umiarkowanie we wnętrzach samochodów.

Wewnątrz samochodu aktywują się do poziomu przyciemnienia umożliwiającego bardzo komfortową jazdę.

  • jako jedyne soczewki o zmiennym zabarwieniu (fotochromowe) aktywują się za szybą pojazdu.
  • zadowoleni z nich będą kierowcy, ale polecane są również osobom aktywnym spędzającym dużo czasu w rażącym świetle słonecznym
  • ciemne jak najlepsze okulary przeciwsłoneczne, ale ich wstępne zabarwienie przy sztucznym świetle również umożliwia komfortowe widzenie.

Opracowane specjalnie tak, by stawały się wyjątkowo ciemne. Soczewki te są znakomitym wyborem, jeżeli spędzasz sporo czasu w jasnym świetle słonecznym. Zachowują delikatne, wygodne w użytkowaniu zabarwienie w pomieszczeniach i aktywują się umiarkowanie we wnętrzach samochodów.

5.Soczewki fotochromowe zmieniając swoje zabarwienie, dostosowują się do warunków nasłonecznienia im wyższe natężenie promieni UV, tym ciemniejsze zabarwienie soczewek w pomieszczeniach soczewki znów stają się doskonale przejrzyste jedna para okularów z soczewkami fotochromowymi zapewni ci odpowiednią korekcję wzroku oraz właściwą ochronę przed promieniami UV.

Transitions VIII generacji

Automatycznie zmieniają zabarwienie, od przejrzystego do całkiem ciemnego, poprzez wszystkie pośrednie odcienie.

- zaprojektowane tak, aby szybko adaptowały się od przejrzystości w pomieszczeniach do pełnego zabarwienia w jasnym świetle słonecznym

- całkowicie przejrzyste w pomieszczeniach oraz wieczorem i nocą

- testy przeprowadzone wśród użytkowników wykazały, że 82% z nich preferowało soczewki Transitions VIII od swoich obecnych soczewek przejrzystych

Soczewki słoneczne

Głównym zadaniem soczewek barwionych jest ochrona oczu przed promieniowaniem słonecznym, poprawa odbioru bodźców wzrokowych oraz zmniejszenie zmęczenia wzroku. Dochodzą do tego względy estetyczne i możliwość posiadania niepowtarzalnych okularów.

Barwienia chemiczne dostępne są w szerokiej gamie kolorów, odcieni oraz stopnia nasycenia. W zależności od indywidualnych wymagań soczewki mogą być barwione w całości na jeden lub dwa kolory oraz gradalnie, metodą polegającą na stopniowym wygaszaniu koloru. 

Przy wyborze intensywności zabarwienia należy wziąć pod uwagę rodzaj zastosowania okularów, stopień nasłonecznienia otoczenia oraz indywidualną wrażliwość na światło. 

Soczewki polaryzacyjne to komfort widzenia dostępny dla wszystkich użytkowników okularów

Soczewki polaryzacyjne zapewniają ochronę wzroku przed światłem słonecznym oraz promieniowaniem ultrafioletowym. Ich główna funkcja, odróżniająca je od standardowych soczewek barwionych, to pełna redukcja odbić i odblasków. Ich zalety docenią wszystkie osoby spędzające czas w warunkach silnego nasłonecznienia, a tym samym narażone dla działanie męczących refleksów świetlnych (kierowcy, żeglarze, sportowcy).

Powłoki antyrefleksyjne

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nawet drobne zabrudzenia obniżają estetykę soczewek oraz wpływają na pogorszenie parametrów widzenia. Rysy oraz smugi powodują, iż obraz staje się mniej widoczny i konieczny jest większy, niż wynikający z danej wady wzroku, wysiłek akomodacyjny oka.

Powłoka AR skutecznie radzi sobie ze wszystkimi czynnikami przyczyniającymi się do spadku jakości widzenia. Jej diamentowa twardość, wyjątkowa przejrzystość oraz nowoczesne warstwy oleofobowe oferują użytkownikowi wysoką niezawodność oraz brak konieczności częstego czyszczenia okularów.

Posiada również doskonałe parametry antyrefleksyjne oraz ponadprzeciętne właściwości antystatyczne, hydrofobowe i oleofobowe, które przekładają się na wysoki komfort widzenia oraz korzystania z okularów.